Zdrowe kalosze dla naszych dzieci–top trendy 2016

Wiosenna aura bywa kapryśna i nierzadko raczy nas deszczem. W garderobie naszych dzieci nie może więc zabraknąć kaloszy. Dzięki nim można śmiało wędrować do przedszkola i szkoły oraz brykać podczas rodzinnych spacerów. Nie każde kalosze jednak zapewniają dziecięcym stopom komfort i zdrowie.

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z kaloszy i śniegowców to nierzadki i dość krępujący problem. Jego powstawanie może leżeć zarówno po stronie samego obuwia, jak i stóp oraz nieodpowiedniej higieny.

Użytkowanie zarówno przez młodsze, jak i starsze dzieci obuwia chroniącego stopy przed wodą, mimo wielu zalet, niesie za sobą również ryzyko powstawania nieprzyjemnych zapachów oraz może sprzyjać powstawaniu i rozwojowi chorób skóry w przypadku nieprawidłowego i bardzo długiego korzystania z kaloszy.Dokuczliwy problem

Przyczyną powstawania dokuczliwego i nieprzyjemnego zapachu jest rozwój licznych drobnoustrojów na skutek rozkładu potu, wilgoci, zanieczyszczeń (brudu) co wraz z podwyższoną temperaturą, stanowi dobre miejsce rozwoju bakterii, grzybów i pleśni.

Imamy się wówczas różnych sposobów, by usunąć nieprzyjemną woń z gumowego obuwia. Stosujemy wielopokoleniowe receptury naszych babć, czy też wskazówki zawarte w różnego rodzaju branżowych poradnikach i magazynach. Skuteczność tego typu porad bywa różna i nie zawsze jest do końca zadawalająca.Przełomowe rozwiązanie

Z pomocą przyszła tu innowacyjna technika produkcji obuwia przeciwdeszczowego. Ku zadowoleniu wielu rodziców i dzieci, nie ma już konieczności borykania się z dokuczliwym problemem przykrego zapachu stóp, co wiązało się też z wydawaniem dodatkowych pieniędzy na poszukiwanie i tak nie do końca odpowiednich rozwiązań. W ubiegłym roku dwie firmy produkujące obuwie, RENBUT Sp. z o.o. i MUFLON Sp. z o.o. wdrożyły innowacyjne rozwiązanie w postaci wprowadzenia w strukturę materiału stosowanego do produkcji kaloszy nanosrebra – jonów srebra Ag+ , mających właściwości bakteriobójcze.

Badania przeprowadzone w Instytucie Biotechnologii w Warszawie jednoznacznie potwierdziły , że użycie nanosrebra Ag+ jako elementu struktury kaloszy powoduje nadanie im właściwości antybakteryjnych i antygrzybicznych oraz skutecznie powstrzymuje wzrost i rozprzestrzenianie się mikroorganizmów i drobnoustrojów.

Zastosowanie tej technologii w produkcji kaloszy zapewnia dzieciom i młodzieży aktywną ochronę przez 24 godziny/dobę, 7dni w tygodniu, przez cały okres użytkowania tego rodzaju obuwia.

Jony srebra są nieszkodliwe dla człowieka i środowiska naturalnego, a ich antybakteryjne i lecznicze właściwości są znane i wykorzystywane od stuleci.

Nanotechnologia SILPRO jest najlepszą z dostępnych, zaawansowaną, wysoce skuteczną technologią antybakteryjną i przeciwgrzybiczną wykorzystywaną do produkcji kaloszy.Zalety i działanie NANOTECHNOLOGII SILPRO:Doceniona metoda

Przełomowe rozwiązanie, autorstwa obu firm, RENBUT i MUFLON, krajowych prekursorów metody chroniącej zdrowie i podnoszącej komfort użytkowania obuwia typu kalosze zostało zgłoszone do Urzędu Patentowego RP.

Potwierdzeniem doskonałości produktu, jaki niewątpliwie stanowią zdrowe kalosze, jest zdobycie przez firmę Muflon Złotego Medalu na Międzynarodowych Targach Poznańskich 2015 za nowatorską kolekcję kaloszy i śniegowców dziecięco-młodzieżowych z zastosowaniem nanotechnologii z jonami srebra Ag+ oraz Złotego Medalu 2015 w kategorii na najlepszy produkt targów wybrany przez konsumentów.

Firma RENBUT jest wyłącznym dystrybutorem marki MUFLON.